آیفون فایو اس - iphone 5s

اپل به پشتیبانی از آیفون ۵s پایان داد

اپل به طور رسمی گوشی آیفون ۵s را به لیست محصولات قدیمی خود اضافه کرد که به معنای پایان یافتن پشتیبانی و خدمات تعمیر برای این دستگاه است.

طبق سیاست اپل، محصولی منسوخ در نظر گرفته می‌شود که هفت سال از زمان آخرین فروش آن گذشته باشد. آیفون ۵s در سپتامبر ۲۰۱۳ عرضه شد و چندین ویژگی کلیدی را معرفی کرد که در آن زمان بسیار پیشرفته محسوب می‌شدند. برجسته‌ترین این ویژگی‌ها، حسگر اثر انگشت Touch ID بود که در دکمه Home تعبیه شده بود و روش کاربران برای باز کردن قفل گوشی و تایید خرید را متحول کرد. همچنین، آیفون ۵s با تراشه A7، اولین پردازنده ۶۴ بیتی اپل، عرضه شد که استاندارد جدیدی را برای عملکرد گوشی‌های موبایل رقم زد.

با منسوخ شدن گوشی‌هایی مانند آیفون ۵s، دیگر از فروشگاه‌های اپل و تعمیرکاران مجاز اپل، خدمات تعمیر یا پشتیبانی نرم‌افزاری دریافت نخواهند کرد. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری، از جمله وصله‌های امنیتی، متوقف می‌شوند که باعث آسیب‌پذیری بیشتر دستگاه می‌شود. همچنین با پیشرفت نرم‌افزارها و برنامه‌های جدید، ممکن است با این گوشی‌ها سازگار نباشند.

بدین ترتیب ارزش فروش مجدد این گوشی‌ها کاهش می‌یابد. اما تعمیر توسط نمایندگی‌های غیررسمی ممکن است همچنان امکان‌پذیر باشد، اما کیفیت آن متفاوت است. در مجموع، عملکرد گوشی با گذشت زمان کاهش می‌یابد، بنابراین برای اطمینان از پشتیبانی و عملکرد مداوم، ارتقاء به مدل‌های جدیدتر توصیه می‌شود.

علاوه بر آیفون ۵s، اپل همچنین نسل ششم آیپاد تاچ و آی‌مک ۲۱/۵ اینچی اواخر ۲۰۱۵ با نمایشگر رتینا ۴K را به عنوان محصولات قدیمی طبقه‌بندی کرده است. محصولاتی که بیش از پنج سال از آخرین فروش آن‌ها توسط اپل گذشته باشد، قدیمی در نظر گرفته می‌شوند. برخلاف محصولات منسوخ‌شده، محصولات قدیمی ممکن است تا دو سال دیگر و تنها در صورت در دسترس بودن قطعات مورد نیاز، همچنان در فروشگاه‌های اپل و تعمیرکاران مجاز اپل تعمیر شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *