آموزش تعمیرات تلویزیون

برگزاری دوره آموزشی حضوری تعمیرات تلویزیون در تهران

معرفی بهترین دوره آموزش تعمیرات تلویزیون

دوره آموزش تعمیرات تلویزیون به عنوان یک برنامه جامع و علمی طراحی شده است تا افراد را با مهارت‌ها و دانش‌های لازم برای تعمیر انواع مختلف تلویزیون‌ها آشنا کند. این دوره برای افرادی که به دنبال شروع یک حرفه در زمینه تعمیر تلویزیون یا بهبود مهارت‌های فعلی خود هستند، مناسب است.

سرفصل‌های آموزشی

 • شناخت بردها و قطعات داخلی تلویزیون‌ها و نحوه کارکرد هر کد
 • شناخت تفاوت‌های برد و پنل تلویزیون‌های LED و LCD
 • تشریح بلوک دیاگرام و رسم آن
 • تشریح انواع فرمت‌های تصویر در تلویزیون‌های امروزی
 • تشریح کارکرد تلویزیون‌های سه بعدی و نحوه عملکرد عینک سه بعدی با صفحه نمایش
 • شناخت درایور بک لایت تلویزیون‌های LED و LCD
 • آموزش الکترونیک مقدماتی
 • آموزش کار با ابزارها و دستگاه‌های مورد نیاز برای تعمیرات تلویزیون
 • آموزش باز و بسته کردن استاندارد انواع تلویزیون
 • آموزش نقشه خوانی برد و مدار
 • آموزش عیب یابی مدار اینورتر
 • آموزش عیب یابی مدار تغذیه و نحوه گرفتن تست خروجی از آن
 • آموزش نحوه ولتاژ گیری و فرکانس گیری برد تلویزیون
 • آموزش عیب یابی و تعمیر main board انواع تلویزیون
 • آموزش تعمیر برد پنل، برد سوئیچ و برد تغذیه
 • و…

آموزش تعمیر تلویزیون ال سی دی LCD

یکی از بخش‌هایی که در هر دوره آموزش تعمیرات تلویزیون باید تدریس شود، تعمیر تلویزیون ال سی دی است. چرا که این تلویزیون‌ها در سال‌های اخیر خریداران زیادی داشته‌اند و درخواست برای تعمیرات آن‌ها بسیار بالا است. LCD که مخفف عبارت Liquid Crystal Display به معنی «صفحه نمایش کریستال مایع» می‌باشد به نوعی از تلویزیون‌های امروزی اشاره دارد که منبع نور آن از طریق لامپ‌های فلورسنت تامین می‌شود. تلویزیون‌های LCD با استفاده از این تکنولوژی در کنار بهره بردن از صفحه تخت، برای مدتی توانستند جایگزین بسیار بهتری برای تلویزیون‌های قدیمی باشند. به همین دلیل استفاده از این تلویزیون‌ها با رشد بالایی مواجه شد و بسیاری از مردم به خرید آن‌ها روی آوردند. اما امروزه این تلویزیون‌ها جای خود را به تلویزیون‌های LED داده‌اند. البته از آنجا که تعداد زیادی از افراد هنوز هم از تلویزیون‌های ال سی دی استفاده می‌کنند، یک تعمیرکار حرفه‌ای باید قادر به تعمیر این تلویزیون‌ها باشد.

آموزش تعمیرات تلویزیون ال ای دی LED

تلویزیون‌های LED را می‌توان نسل بعدی تلویزیون‌های LCD به حساب آورد. در واقع این تلویزیون‌ها با همان تکنولوژی تلویزیون‌های LCD ساخته شده‌اند و تنها تفاوت میان آن‌ها این است که تلویزیون‌های ال ای دی به جای لامپ‌های فلورسنت، از لامپ‌های کوچک LED به عنوان منبع نور استفاده می‌کنند. همین تفاوت کوچک تلویزیون‌های LED را به نسخه پیشرفته‌تری از نوع LCD تبدیل می‌کند. به طور کلی کیفیت تصویر در این تلویزیون‌ها از تلویزیون LCD بالاتر است. در تلویزیون‌های LED تصاویر نرم‌تر، روشن‌تر و شفاف‌تر هستند. همچنین مصرف برق در این تلویزیون‌ها کمتر است و عمر مفید طولانی‌تری نیز دارند. بنابراین می‌توان گفت تعمیرات تلویزیون LED مشابه تعمیرات LCD است و تنها تفاوت در نحوه عیب یابی و تعویض لامپ‌های ال ای دی می‌باشد.

آموزش تعمیرات تلویزیون‌های OLED

با توجه به نام تلویزیون OLED ممکن است فکر کنید که این تلویزیون‌ها نوع پیشرفته‌تری از تلویزیون‌های LED هستند، اما در واقع تکنولوژی به کار رفته در تلویزیون‌های OLED به کلی با تکنولوژی ساخت تلویزیون‌های LCD و LED تفاوت دارد. OLED مخفف عبارت Organic Light-Emitting Diodes می‌باشد و به تلویزیون‌هایی گفته می‌شود که برای خلق تصویر به لامپ فلورسنت یا لامپ‌های ال ای دی نیازی ندارند. تکنولوژی به کار رفته در ساخت تلویزیون‌های OLED گام بزرگی در صنعت لوازم صوتی و تصویری بوده و تغییرات زیادی در ساخت تلویزیون‌ها به وجود آورده است. اگر در یک دوره آموزش تعمیرات تلویزیون معتبر و جامع شرکت کنید، با تکنولوژی به کار رفته در این تلویزیون‌ها به طور کامل آشنا می‌شوید. این آشنایی به شما کمک می‌کند تعمیرات این تلویزیون‌ها را بهتر یاد گرفته و ایراد به وجود آمده در دستگاه معیوب را به سرعت پیدا کنید.

آموزش تعمیرات تلویزیون پلاسما

یکی دیگر از تلویزیون‌هایی که در دوره‌های آموزش تعمیر تلویزیون نحوه عیب یابی و تعمیرات و تعویض قطعات آن را فرا می‌گیرید، تلویزیون پلاسما است. در تلویزیون‌های پلاسما برای نمایش تصاویر و پیکسل‌ها از پلاسما یا گاز یونیزه شده استفاده می‌کنند. این تلویزیون‌ها به دلیل تکنولوژی متفاوتی که برای تولید تصاویر استفاده می‌کنند با تلویزیون‌های ال ای دی و ال سی دی تفاوت‌هایی دارند. به عنوان مثال در تلویزیون‌های پلاسما کنتراست بیشتری نسبت به انواع LED و LCD مشاهده می‌کنیم. این در حالی است که روشنایی تصویر در تلویزیون پلاسما به اندازه زیادی از تلویزیون‌های LCD و LED کمتر است. اما مهم‌ترین مزیت تلویزیون‌های پلاسما نسبت به دیگر انواع تلویزیون، نرخ تازه سازی یا همان رفرش ریت صفحه نمایش است. رفرش ریت یک تلویزیون پلاسما چندین برابر یک LED یا LCD است و به همین دلیل تاری تصاویر را در این تلویزیون‌ها نمی‌توان مشاهده کرد.

آموزش تعمیر تلویزیون هوشمند

تلویزیون‌های هوشمند یکی دیگر از انواع تلویزیون هستند که توانسته‌اند طرفداران زیادی پیدا کنند. تعمیرات تلویزیون‌های هوشمند نیاز به تخصص بالایی دارد و تنها تعمیرکاران حرفه‌ای می‌توانند ایرادهای این تلویزیون‌ها را پیدا کرده و برطرف کنند. مجتمع فنی ملی پایتخت یکی از آموزشگاه‌هایی است که آموزش تعمیر تلویزیون هوشمند را به طور کامل و جامع به شرکت کنندگان در دوره‌های خود یاد می‌دهد. این آموزشگاه شما را به یک تعمیرکار تمام عیار در زمینه تعمیرات این تلویزیون‌ها تبدیل کرده و به این وسیله کار شما برای ورود به این بازار کار را بسیار آسان می‌کند. با شرکت در دوره‌های این آموزشگاه شما نحوه عیب یابی، تعمیرات و تعویض قطعات تمامی تلویزیون‌های هوشمند را می‌آموزید.

آموزش تعمیر تلویزیون ۴K

اگر دوره‌ای که برای آموزش تعمیرات تلویزیون می‌گذرانید یک دوره کامل و جامع باشد، باید شما را در تعمیر تلویزیون‌های ۴K به یک متخصص تبدیل کند. به این منظور باید با نحوه عملکرد این تلویزیون‌ها آشنا شوید. همچنین شناخت قطعات تلویزیون به شما کمک می‌کند ارتباط بین آن‌ها را بهتر درک کرده و در زمان عیب یابی کارتان راحت‌تر شود. به عنوان مثال صفحه نمایش و پنل تصویر تلویزیون ۴K، بک لایت، پاور و منبع تغذیه، برد و مدارات الکترونیکی، پورت‌های ورودی و خروجی و… بخشی از اجزای تلویزیون‌های ۴K هستند که برای تعمیرات آن‌ها باید به طور کامل با این قطعات آشنایی داشته باشید تا بتوانید در مواقع لزوم نسبت به تعمیر و تعویض این قطعات اقدام کنید.

آموزش تعمیرات تلویزیون CRT

در نهایت آخرین نوع از انواع تلویزیون، تلویزیون‌های CRT یا همان تلویزیون‌های قدیمی هستند. تلویزیون‌های CRT از یک لامپ تصویر کاتدی برای ایجاد و نمایش تصاویر بر صفحه استفاده می‌کنند. درست است که تلویزیون CRT امروزه دیگر تولید نمی‌شود، اما هنوز هم افراد زیادی هستند که از این تلویزیون‌ها استفاده می‌کنند و معمولا نیاز به تعمیرات تلویزیون خود دارند. از این رو یادگیری تعمیرات تلویزیون CRT می‌تواند به افزایش درآمد یک تعمیرکار تلویزیون کمک کند.

مرکز آموزش تعمیرات تلویزیون در تهران

برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات تلویزیون میتوانید با تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری در مجموعه ایران تعمیرات در دوره شرکت کرده و از تجربه فنی و آموزشی مدرسان مجرب بهره مند شوند.

آدرس دفتر: تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی – جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان۹۸-واحد۳

شماره تماس: ۰۹۱۹۱۰۸۰۲۸۷

لینک ثبت نام:

https://irantamirat.com/course/آموزش-تعمیرات-تلویزیون.aspx

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *