3 افزونه کاربردی وردپرس برای افزایش سرعت سایت

۳ افزونه کاربردی وردپرس برای افزایش سرعت سایت

فرقی نمی کند که چه نوع وب سایتی را اجرا می کنید، زمان بارگذاری مهم است. مطالعات نشان می دهد که افراد تحمل بسیار کمی در مورد سایت های کند و سرعت پایین دارند. برای رسیدن به موفقیت، شما باید روی راه هایی کار کنید تا زمان بارگذاری خود را کمتر نگه دارید. در این مقاله به معرفی ۳ افزونه کش وردپرس می پردازیم.

یکی از بهترین راه ها برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما، اجرای یک راه حل در امر ذخیره سازی است. انجام این کار بدان معنی است که وقتی بازدید کننده بیش از یک بار در سایت شما می آید، جدیدترین فایل ها بارگیری می شود. به عبارت دیگر، آن ها بارهای کمتری را در بازدید های مکرر تجربه خواهند کرد. البته این موضوع را فراموش نکنید که هاست (سرور) مناسب دارای پایداری و سرعت مطلوب هم از این مساله جدا نیست و تاثیر بسزایی دارد.

ما در مورد اینکه چرا باید از افزونه کش وردپرس استفاده کنید صحبت خواهیم کرد. سپس ما شما را با سه افزونه کش وب سایت در وردپرس آشنا خواهیم کرد و برداشت های خود را از نحوه عملکرد آن ها ارائه می دهیم. به بررسی آن ها می پردازیم!

چرا شما نیاز به یک افزونه کش وردپرس دارید؟

اکثر مرورگر های مدرن بعد از اولین بازدید شما، برخی از عناصر را از هر وب سایتی به صورت محلی ذخیره می کنند، بنابراین لازم نیست دوباره آن ها را بارگیری کنید، که به ذخیره سازی معروف است.

همانطور که تصور می کنید، تعداد عناصر کمتری برای مرورگر شما برای هر وب سایت مشخصی باید بارگیری شود که سریعتر خواهد بود.

تعداد بسیار کمتری از فایل های محلی پس از مدتی منقضی می شوند، بنابراین شما عناصر منسوخ را بارگیری نمی کنید. بعلاوه، وب سایت ها معمولاً در صورت نیاز به جایگزین کردن محتوای ذخیره شده در حافظه، به مرورگر شما می گویند.

در بیشتر موارد، می خواهید از این افزونه کش استفاده کنید تا از این کار مراقبت کنید، زیرا پیکربندی کش سایت شما می تواند مشکل باشد.

خوشبختانه وردپرس هیچ کمبود افزونه کش را ارائه نمی دهد، و برخی از گزینه های محبوب و با کیفیت بالا وجود دارد. از این گذشته، بسیاری از کاربران وردپرس زمان بارگیری کم را درک می کنند و می دانند که ذخیره کردن یکی از بهترین راه های دستیابی به آن است.

۳ افزونه کش ورد پرس

در این جا به معرفی ۳ افزونه کش وردپرسی می پردازیم، همچنین مختصری از عملکرد آن ها ارائه می دهیم. به علاوه از نحوه استفاده از آن ها صحبت خواهیم کرد.


W3 Total Cache

افزونه کش وردپرس W3 Total Cache

W3 Total Cache محبوب ترین افزونه کش وردپرس است که بیش از یک میلیون نصب فعال به نام آن دارد. این افزونه مجموعه ویژگی های حیرت انگیزی را ارائه می دهد که محبوبیت آن را به خود اختصاص می دهد، مانند: حافظه داخلی مرورگر، کوچک سازی اسکریپت برای HTML ، JavaScript و CSS و موارد دیگر.

نکته قابل ملاحظه در W3 Total Cache، این است که ویژگی های زیادی را در خود جای داده است. اگر اولین بار است که از آن استفاده می کنید، پیکربندی افزونه می تواند دلهره آور باشد، اگرچه گزینه ها به طور واضح و کاملاً دارای برچسب هستند:

W3 Total Cache را در نصب وردپرس تنظیم کردیم تا نحوه عملکرد آن را بررسی کنیم. طبق یک تست سریع Pingdom Tools، وب سایت ما ۱.۶۵ ثانیه بارگیری کرد. این در حال حاضر یک نتیجه گیری عالی است.

بعد از نصب افزونه و پیکربندی آن، تست سرعت دوم را اجرا کردیم. زمان بارگذاری ما به ۱.۳۳ ثانیه کاهش یافت. یک آزمایش پی در پی، نتایج حتی بهتر را در ۱.۲۵ ثانیه نشان داد. به طور کلی، واضح است که W3 Total Cache تأثیر مناسبی بر عملکرد، حتی در وب سایت های سریع دارد، حتی اگر برای افراد مبتدی کمی مشکل باشد.


WP Fastest Cache

WP Fastest Cache یک افزونه کش بسیار محبوب است که به لطف سادگی آن می درخشد. بر خلاف انتخاب قبلی ما، پیکربندی این افزونه بسیار ساده تر است و به دلیل صفحه نمایش تنظیمات ساده است.

هر گزینه به روشنی توضیح داده شده است و می توانید در صورت تمایل آن را روشن یا خاموش کنید. نکته قابل ملاحظه این است که شما به اندازه افزونه های پیشرفته تر کنترل بیشتری روی محتوای ذخیره شده خود ندارید. با این حال، هر کسی باید در چند دقیقه بتواند این ابزار را تنظیم کرده و آن را فعال کند.

با توجه به این نکته، ما بعد از بازیابی مجدد آن از یک نسخه پشتیبان، چندین آزمایش را در همان وب سایتی که قبلاً از آن استفاده کرده بودیم، اجرا کردیم تا نتایج ما تحت تأثیر آزمایش قبلی قرار نگیرند.

همانطور که ممکن است به یاد بیاورید، در ابتدا وب سایت وردپرس ۱.۶۵ ثانیه طول کشید تا بار دیگر بارگیری شود. پس از نصب و فعال کردن WP Fastest Cache، آن زمان به ۱.۵۴ ثانیه کاهش یافت.

آزمایش دوم آن را کمی بیشتر کاهش داد و در کل به ۱.۴۹ ثانیه رسید. به طور خلاصه، نتایج در این مورد چندان چشمگیر نبودند، اما آن ها هنوز هم مناسب و معقول نیستند، به خصوص با توجه به اینکه فقط پیکربندی بهینه این افزونه فقط چند دقیقه طول کشید.


WP Rocket

افزونه افزایش سرعت سایت WP Rocket

WP Rocket نوآوری نسبی در زمینه افزونه های ذخیره سازی وردپرس است. با این حال، به لطف طیف گسترده ای از ویژگی ها و رابط کاربری برجسته از زمان راه اندازی آن، مطبوعات خوبی را بدست آورده است.

از آنجا که آسان استفاده می شود، WP Rocket تعادل خوبی بین W3 Total Cache و WP Total Cache برقرار می کند. برای راه اندازی بیش از چند دقیقه زمان نیاز دارد، اما برای شروع لازم نیست که یک پایگاه دانش کامل بخوانید.

هنگامی که سرعت آن فرا می رسد، WP Rocket خیلی خوب عمل می کند. ما این فرصت را پیدا نکردیم که خودمان آن را تست کنیم، اما این افزونه به طور مداوم به عنوان بهترین راه حل کش برای وردپرس شناخته می شود. تنها مورد قابل ملاحضه این ابزار حق اشتراک است.

نحوه انتخاب افزونه مناسب کش وردپرس

ده ها افزونه کش وردپرس برای انتخاب وجود دارد، اما سه موردی که در مورد آن ها بحث کردیم، مناسب برای سناریو های زیر است:

  1. اگر می خواهید گزینه های پیکربندی زیادی داشته باشید، باید W3 Total Cache را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد تا هر جنبه ای از تجربه خود را شخصی سازی کنید.
  2. اگر به دنبال افزونه ای هستید که می توانید در عرض چند دقیقه تنظیم کنید، برنده واضح WP Fastest Cache است که به طور مداوم عملکرد خوبی نیز دارد.
  3. برای بهترین عملکرد ممکن، می توانید با WP Rocket کار کنید.

نتیجه

ذخیره سازی افزونه ها یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانید توسط آن بارگذاری در وردپرس را کاهش دهید.

بسیاری از روش های دیگر وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به کار ها از طریق آن اقدام کنید، اما تعداد کمی از آن ها به عنوان یک ابزار کش موثر هستند. به یاد داشته باشید زمان بارگذاری کم به معنی رضایت کاربران و میزان مفید بودن است که هر دو خبر بسیار خوبی هستند.

اجازه دهید آخرین نگاهی به گزینه های ما برای افزونه های کش و آنچه در مورد هر یک از آن ها فکر می کنیم داشته باشیم:

  1. W3 Total Cache: یک راه حل ذخیره سازی برای همه با ده ها ویژگی پیشرفته و عملکرد عالی.
  2. WP Fastest Cache: این افزونه بسیار آسان تنظیم می شود و عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد.
  3. WP Rocket: این افزونه حق اشتراک به طور مداوم به عنوان افزونه برتر در هنگام ابزارهای کش رتبه بندی می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *